Újjáéledő honlap: 2019
Augusztus végén újra indult a Családi Kör internetes honlapja. Ezúttal azonban nemcsak véletlenszerűen közzétett cikkek jelennek meg itt, hanem a korábbi lapszámok INGYENESEN lapozhatóvá válnak. Újfajta előfizetési lehetőséggel, sőt kombinált, online+nyomtatott előfizetéssel is megkönnyebbítjük a laphoz való hozzájutást a világ bármely sarkában. Olvasóinknak hamarosan online aktivitással is kedveskedni fogunk.
Kiadóváltás: 2017–2018
A Családi Kör 2017 nyarán új otthonra lelt, miután a Családi Kör Kft.-től a Pro Familia Kft.-n keresztül a Sajtószabadság Alapítványhoz kerültek a kiadói jogok. Az új kiadó büszke a Családi Kör több mint negyed évszázados hagyományaira, akárcsak arra, hogy a lap 1990 karácsonyán a zord idők ellenére független sajtóként született, pedig az akkori hatalmi párt is mindent megkísérelt maga alá rendelni. A sors és a sajtótörténelem furcsa játéka, hogy a 2017. augusztus 20-án megújult Családi Kör küldetése a régi maradt: ismét egyedüli független vajdasági magyar újságként olyan médiaházat erősít, ahol senkit és semmit nem kell szolgálni, csak az Olvasót meg a Tisztességet.
Minden olyan hagyományt tiszteletben tartunk, ami miatt Önök szeretik és olvassák kedvenc lapjukat. Ennek jegyében folytatjuk a vajdasági magyar olvasóközönség hű szolgálatát. Ehhez kérjük Olvasóink türelmét, szíves megértését és folyamatos támogatását, továbbá a nyomtatott lap csütörtökönkénti megvásárlását, illetve a minél tömegesebb előfizetést.
Laptörténet 1990–2017
A Családi Kör első száma 1990 karácsonyán jelent meg, miután a Dolgozók c. szakszervezeti hetilap a Vajdaságot leigázó miloševići joghurtforradalom első sajtóáldozata lett. A lap munkatársai fél év alatt másodszor is elveszítették munkahelyüket, amikor első túlélési próbálkozásuk az Új Dolgozók c. hetilappal gyorsan lehetetlenné vált. A Családi Kör az akkori Fórum kiadóháztól független, vegyes tulajdonú kft-ként jött létre, és így az első magánosított sajtószervnek tekinthető a volt Jugoszláviában. A lap névadója Kántor Oszkár (1932–2019) veterán riporter volt, alapító főszerkesztője pedig Purger Tibor.
A háborús évtized alatt a kft tulajdonosi összetétele megváltozott, családi vállalkozássá alakult, de Habram Mária és Fazekas András főszerkesztése alatt koncepciója, szerkesztéspolitikája és függetlensége nem szenvedett csorbát. A családi vállalkozás modellje, az újabb elvándorlási hullám, valamint a vajdasági magyar politikum egypártosodása okozta viszont, hogy a lap a 2010-es évek közepére válságba került.
A 2016. október 23-án indult Szabad Magyar Szó közéleti fórum eleve egy új magyar független médiacsalád létrehozását tűzte ki célul, és a Családi Kör tökéletesen beleillett ebbe a képbe. A már-már a hetilap megszüntetését tervező tulajdonosok hosszas tárgyalások után úgy döntöttek, hogy a kiadási jogot átengedik egy fiatalabb gárdának, a 2017 nyarán erre a célra létrehozott Pro Familia kft. keretében. A Pro Familia a Szabad Magyar Szó alapítóinak kezdőtőkéjéből és munkatársainak részvételével jött létre és vette át a hetilap szerkesztésének, ill. kiadásának munkálatait.
A szervezeti forma egyszerűsítése és ésszerűsítése végett, hogy a hatalom által teljesen kisajátított médiatérben jelentős beruházás nélkül is megélhessünk, valamint hogy az állami/hatalmi sajtóból kirúgott újságíróknak munkát adjunk, a Pro Familia 2017 őszén továbbadta a hetilap kiadási jogát a Sajtószabadság Alapítványnak, mint az egyetlen független vajdasági magyar médiacsalád működtetőjének.
A Sajtószabadság Alapítvány és médiacsaládja – a Családi Kör eladási árából megvalósított bevételén túl – a híresztelések ellenére kizárólag kétféle támogatásból él: nyilvános pályázatok útján nyert összegekből, valamint az alapítók által biztosított adományokból. Semmilyen párt vagy kormány nem vásárolhat nálunk befolyást, ez a médiánk függetlenségének sziklaszilárd alapja.