Január 27-én több ezer ember előtt átadták Stefan Nemanja szobrát a szerb fővárosban. A jelenlevők nagy része fittyet hányt a járványügyi intézkedésekre, tette ezt állami jóváhagyással, ugyanis az akkori rendelkezések szerint szabadtéren ötszázan gyülekezhettek volna egy helyen. Azt, hogy a szobor és a szállítás mennyibe került az adófizetőknek, még mindig nem lehet tudni, ugyanis Belgrád alpolgármestere azt mondta, az alkotó nem járult hozzá, hogy közöljék az árát…

Január 28-án Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség alelnöke a szerb parlamentben a magyar–szerb határ megnyitásával és a menekültekkel kapcsolatos kérdéseket intézett a miniszterelnökhöz. Ana Brnabić megígérte, hogy dolgozik majd az ügyön, és megkéri a Köztársasági Válságstáb orvosi tagjait, hogy vizsgálják felül a jelenlegi rendelkezést, ugyanis Szerbiába negatív PCR-teszt nélkül lehet beutazni Albániából, Bosznia-Hercegovinából, Bulgáriából, Montenegróból és Észak-Macedóniából is.

Január 29-én délelőtt a válságstáb közölte, nem lazítanak a hatályos rendelkezéseken, vagyis a Magyarországról érkezőknek továbbra is negatív PCR-teszt kell, a szerb állampolgárok enélkül is beléphetnek, de akkor tíz nap karantén vár rájuk. Emellett hozzátették, majd a délutáni sajtótájékoztatón fejtik ki bővebben a döntésüket.

Aznap délután a sajtótájékoztatón az az Edita Stokić jelent meg, aki a Vajdasági Klinikai Központ igazgatónője, nem tagja a válságstábnak, így érdemi válaszokat nem tudott adni az újságírói kérdésekre.

Hakuna matata – bizonyára sokan hallották már ezt az Oroszlánkirály élőszereplős változatának köszönhetően elhíresült kifejezést, ami azt jelenti, hogy semmi gond, vagyis nincs probléma. A politikusok minden erejükkel azon dolgoznak, hogy meggyőzzék a Szerbiában élőket, minden a legnagyobb rendben van, őrületes tempóval robogunk a szebb jövő, az úgynevezett aranykor felé. Visszaolvasva az elmúlt két nap történéseit, muszáj feltenni a kérdést: a hatalmon levő pártkatonák tényleg komolyan gondolják, hogy hakuna matata?

TŐKE János